ecos 2.jpg

ECE DOĞAN

Kurucu I Mimar

2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mimarlık bölümünü tamamlamış; eğitim sürecinde 1 yıl süreyle Münster School of Architecture'da öğrenim görmüş, uluslarası atölye ve çalıştaylarda yer almıştır.

 

Lisans eğitimi boyunca mimarlığın farklı pratiklerini deneyimlemek amacıyla Emre Arolat Mimarlık, İzmit Belediyesi, Seda Ünal Mimarlık Hizmetleri, Alan Proje'de staj yapmıştır. İlgi duyduğu sergi tasarımı ve araştırmaları konusunda kendini geliştirmek amacı ile Salt Galata'da çalışmış, "Buraya Nasıl Geldik" sergisi tasarım ve araştırmasında görev almıştır. 2014'de Viyana temelli uluslarası mimarlık ofisi Coop Himmeb(l)au'da  konsept ve uygulama projelerinde çalışmıştır. Öğrencilik döneminde Rönesans Holding Geleceği Tasarla Yarışması'nda ekip arkadaşları ile birlikte jüri özel ödülünü kazanmıştır.

2016-2018 yılları arasında Emre Arolat Mimarlık'ta çalışmış olup; konsept, avan, yarışma ve uygulama projelerinde yer almıştır. Ekip arkadaşları ile birlikte sürdürdükleri yarışma projelerinden kazanılan başarıların ardından 2018 yılında  addoffice'i kurmuştur.

2021-22 yılı bahar döneminde Abdullah Gül Üniversitesi'nde davetli eğitmen olarak tasarım stüdyosu eğitimi vermiş; Bursa Uludağ Üniversitesi'nde 2 ayrı diploma stüdyosunda davetli jüri üyeliği yapmıştır.

Lisansüstü eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Tarihi bölümünde devam etmektedir. Mimarlık ve kentsel tasarım pratiğini, kurduğu addoffice çatısı altında devam ettirmektedir.